Články

 • Vyšetřování paranormálních jevů - Praha, Pařížská ulice Open or Close

  DSCN3738Na 14. února jsme byli pozváni k vyšetřování paranormálních jevů, které se projevovaly se stále silnější intenzitou v bytě jednoho z domů v Pařížské ulici v Praze. Po vzájemném přivítání nám naše milá hostitelka popisovala, co se v jejím bytě ve 4. patře děje už několik let. Stále častěji věděla, že v bytě není sama a že se na určitých místech necítí dobře. Ač je sama od přírody velmi energická a má tzv. "síly na rozdávání", s příchodem do bytu u ní vždy docházelo k silnému úbytku energie, přepadaly ji stísněné, depresívní nálady, a zajímavé bylo také, že ani návštěvy u ní nikdy nevydržely příliš dlouho. Totéž potvrzoval i syn David, který nám mj. vylíčil, jak se opakovaně "samy od sebe" otevíraly vstupní dveře z chodby. Samozřejmě jsme prověřili zámek i západku a zcela jednoznačně samovolné otevření dveří "jen tak" možné nebylo.

  Číst dál...
 • Koncert Léčebné tóny tibetských mís Open or Close

  plakat misy web-1V sobotu 9.11. jsme společně s ostatními členy skupiny EPRV777 uspořádali v katedrále kláštera v Kladrubech u Tachova zcela mimořádný a ojedinělý koncert Léčivé tóny tibetských mís. Osobně jsem měl možnost si vyzkoušet akustiku této katedrály s pomocí tibetských nástrojů a je to neuvěřitelný zážitek, který nám zprostředkovali účinkující Jarda, Saša, Jana a Patrik. Po skončení produkce hlavní aktéři aplikovali všem zájemcům léčivou energii tibetských mís tzv. přímo na tělo.

  Koncert se setkal s mimořádným zájmem ze stran veřejnosti i novinářů. Zde najdete např. upoutávku z Tachovského deníku.

  Fotky jsou ke zhlédnutí v galerii.

  -DaS-

 • Katedrála kláštera v Kladrubech Open or Close

  3.10.2013

  DSCN3355

  Jak bylo avizováno, navštívili jsme společně se skupinou EPRV777 poslední neděli v září katedrálu kláštera v Kladrubech na Tachovsku, který je jedním z nejstarších českých klášterů. Byl založen na západním pomezí českého státu na začátku 12. století knížetem Vladislavem. Románská bazilika Nanebevzetí Panny Marie pak byla dokončena až na přelomu 1. a 2. třetiny 13. století. I dnes je to jedna ze tří největších katedrál v naší republice. Jedná se o nádhernou, zcela výjimečnou stavbu v barokně-gotickém stylu, která byla do dnešní podoby přetavěna v 1. pol. 18. století podle návrhu věhlasného pražského architekta Jana Blažeje Santiniho.

  Číst dál...

Efemerida

Vodnář
Slunce v Vodnář
6 stupňů
Ryby
Měsíc v Ryby
17 stupňů
Dorůstající měsíc
Dorůstající měsíc
3 dní starý
Powered by Saxum

Masáže

 

FotkyFoto 55177073 XSV rámci energomentání terapie (EMT) provádím i vybrané druhy masáží, počínaje klasickou masáží celého těla nebo jeho části, až po specializované metody zaměřené na zmírnění či odstraňování subjektivních obtíží. Nejžádanější je však intuitivní terapie, která představuje v daném okamžiku tu ideální kombinaci terapeutických úkonů, které působí také na hlubší příčiny daného problému.

V případě problémů pohybového aparátu (svalová únava, bolesti svalů a kloubů apod.) lze v zásadě již v průběhu první procedury, která nejčastěji spojuje prvky klasické masáže, akupresury, akupunktury a/nebo reflexologie, skokově dosáhnout citelné úlevy.

 

Co je to tedy ta masáž a jak působí?

Masáží se rozumí uspořádaný soubor speciálních, vhodných masérských hmatů. Existuje více základních druhů masáží. Klient si pak může buď vybrat sám podle zaměření nebo především v případě závažnějších potíží může ponechat na terapeutovi, aby průběh určil individuálně. To však samozřejmě klade mnohem vyšší požadavky na terapeuta, na jeho zkušenosti, znalosti a dovednosti, aby dokázal svému klientovi pomoci.

Obecně se absolvování některého vhodného druhu masáže doporučuje především v těchto případech:

- vyšší míra stresu, přepracovanost a nesoustředěnost

- déletrvající psychická či fyzická únava

- častější bolesti „celého člověka“

- pocity ztuhlosti svalů a kloubů

- přetrvávající pocit nerovnováhy, nervozita, podrážděnost

 

Speciální masážní techniky, které provádím intuitivně, pak mohou postupně pomoci odstranit i potíže vnitřních orgánů a ústrojí, které s masírovanými partiemi zdánlivě nesouvisí.

 

Při provádění jakéhokoli úkonu dbám na to, aby se klient vždy cítil maximálně komfortně. Tomu podřizuji vše počínaje naplánováním dostatku času, pečlivou přípravou prostředí, výběr olejů a esencí, až po vlastní provedení daného terapeutického úkonu. V zásadě u žádné masáže nemohu předem přesně určit, jak dlouho bude trvat. Samozřejmě minimální rozsah je uveden v ceníku, nicméně celková doba je většinou delší, protože při řešení konkrétních obtíží se klientovi věnuji tak dlouho, jak je třeba. Z pochopitelných důvodů je však maximální doba jakéhokoli zákroku omezena na 2 hodiny, aby nebyl organismus přetížen.

 

Klient si může rámcově vybrat z následující nabídky:

- Klasická (švédská) masáž - částečná nebo celého těla (rekonvalescenční, sportovní)

-   Reflexologie nohy

-   Dornova metoda, Breussova masáž

-   Kinesiotaping

-  Individuální terapie - kombinace různých masážních postupů a intuitivní energetické terapie

(více o jednotlivých druzích masáží ZDE)

 

Kontraindikace masáží

Platí, že masáž celého těla by neměla být poskytnuta tomu, kdo je po nadměrné fyzické námaze. Zde stačí masáž odložit do následujícího dne. Po jídle je také dobré počkat min 2 hodiny. Striktní kontraindikace však platí v případě výskytu horečnatých, infekčních a nádorových onemocnění, při intoxikaci organismu alkoholem, drogami nebo jinými návykovými látkami.

V případě výskytu kardiovaskulárního onemocnění (vysoký/ nízký/ kolísavý krevní tlak), epilepsie či cukrovky se neprovádí celková masáž těla, ale jen částečná. Klient by měl uvedené kontraindikace zohlednit už při plánování termínu masáže.

 

FotkyFoto 51208313 XSPřed masáží a po masáži

Již při objednávání se na masáž je prospěšné, pokud mi klient sdělí, zda požaduje pouze „preventivní“ péči anebo zda trpí konkrétními obtížemi, které mi pak co nejpodrobněji popíše. Na základě toho můžeme přesněji určit vhodný způsob a dobu trvání následné terapie. Těsně před masáží není vhodné pít větší množství tekutin (alkohol vůbec!) a min. 2h před masáží by klient neměl jíst větší množství či těžší jídla.

Na vlastní masáž je vhodné se dostavit v celkové pohodě a v příjemném naladění a ideální je možnost se před terapií osprchovat v domácím prostředí. Doporučuji také vytvořit si dostatečnou časovou rezervu, tj. nechvátat na poslední chvíli a mít pak dostatek času na uvolnění po masáži.

Po masáži se doporučuje průběžně pít větší množství čisté vody, aby byly z těla odplaveny škodlivé látky, které byly při masáži z tkání uvolněny. Je také dobré si naordinovat min. na 4 hodiny klidnější režim a ne hned skočit po hlavě do nepříjemného jednání či fyzické činnosti. Pozor také na prochladnutí! Zvolte tedy vhodné oblečení.

Pokud po masáži dojde k lehkému subjektivnímu zhoršení stavu (svalová únava apod.), jde pouze o přechodný stav způsobený právě očistným účinkem masáže. Případné výraznější negativní změny, které by přetrvaly déle než 2 dny po masáži, v každém případě doporučuji následně se mnou konzultovat (samozřejmě možno i dříve).

Datum a svátky

Dobré ráno, dnes je úterý 28.1.2020 8:58

Dnes má svátek Otýlie, zítra Zdislava

Aktuality

Prev Next

02-12-2014 David - avatar David

Nově v nabídce masáží a terapií - Kinesiotaping

Nově zahrnuji do nabídky masážních a terapeutických technik i tzv. KINESIOTAPING. Jedná se o metodu využívající...

Číst více

15-08-2014 David - avatar David

Vyhledávání a určování geo/patogenních zón

Místa pramenů spodní vody, ale i různé druhy patogenních zón jsem vnímal již dříve, ale...

Číst více

Reiki Music