Počítadlo návštěv

Dnes :27
Včera :76
Týden :103
Měsíc :2395
Celkem :179295

Vaše IP : 35.168.111.191 Váš prohlížeč : Unknown - Unknown 28. 1. 2020 8:49
Powered by CoalaWeb

Nabídka masáží a terapií

FotkyFoto 20910132 XS

Jelikož se v rámci mého systému energomentální terapie (EMT) zaměřuji na širší či celostní přístup, mohu provádět jednotlivé druhy masáží zvlášť dle požadavku klienta. Raději mám ovšem tu možnost, pokud klient jen popíše subjektivní obtíže a ponechá mi volnost v provedení celkové terapie. Ta potom probíhá tak, že konkrétní kroky a postupy volím individuálně. V tomto případě nelze stanovit předem přesný způsob a rozsah provedených terapeutických úkonů, nicméně celý čas se tak mohu zaměřit přímo na odhalení a násl. postupné odstraňování vlastních příčin problémů, což je pro celkový výsledek zcela zásadní. Tento přístup kombinuji s intuitivní energetickou masáží, při které klientovi navíc předávám univerzální léčivou energii. To má pak za následek výrazné zvýšení a rozšíření pozitivního účinku terapie na celý organismus a ne pouze na konkrétní část (např. krční páteř, bederní páteř apod.). Tento způsob terapie také umožňuje nejen řešení „klasických“ problémů jako bolesti zad, kloubů apod., ale působí velmi dobře i při různých dalších psychických či fyzických obtížích (mimo kontraindikace - viz popis masáží).

Klasická švédská masáž

Klasická masáž v sobě spojuje základní masážní techniky (uvolnění, prohřátí, hloubkové působení, uvolnění atd.). Není sice zpravidla zaměřena na konkrétní problém, ale (jako každá) správně provedená masáž má velmi pozitivní účinky na náš organismus - zlepšuje krevní oběh, urychluje látkovou výměnu, působí pozitivně při regeneraci organismu po fyzické námaze, udržuje nás v dobré celkové kondici, má příznivé estetické účinky, uvolňuje svalové napětí a blokády, čímž ulevuje od akutních i chronických potíží a bolestí pohybového aparátu, zpomaluje proces stárnutí organismu, zlepšuje činnost imunitního systému, detoxikuje organismus atd.

 

Tradiční havajská masáž

Jak už název napovídá, má tento druh masáže svůj původ v Polynésii, kde ji praktikovali místní mistři v rámci tradičního léčení. Tito léčitelé využívali tří základních rysů této masáže - taneční pohyby pro udržení intenzívního energetického spojení s léčenou osobou a z důvodu snížení vlastní fyzické náročnosti, správné dýchání zajišťující plynulý tok energie a láskyplný přístup a soustředění. Při tradiční havajské masáži se masíruje celé tělo najednou jako jeden celek spojující v sobě fyzickou, mentální a duchovní složku. V dnešní době se však již obdobně jako u klasické masáže provádí i jen částečná masáž např. pouze zad a šíje, což ovšem kvalitu celkového výsledku v určitém rozsahu snižuje. Masáž se provádí převážně intuitivně plynulými pohyby celých dlaní a předloktí, které se „valí“ přes celé tělo a navozují tak velmi příjemný pocit intenzívního účinku. Správné provedení přitom velmi připomíná volný, rytmický tanec.

 

Reflexní masáž chodidel

Tato metoda byla používána na dálném východě již před staletími. Je mimořádně účinná, a to nejen pro léčbu samotnou, ale i pro prevenci, diagnostiku a samoléčbu. Je založena na tom, že každá část těla (kosterní systém, svalový systém, orgány) je „zobrazena“ (=reflektována) na jiných, přesně definovaných místech. Reflexní plochy se nacházejí na chodidlech, nártech i po stranách chodidel. Při reflexní terapii je aplikován tlak různé intenzity, rozsahu a trvání na tyto plochy, čímž bývá dosaženo často okamžitého efektu, např. rychlé úlevy při akutních bolestech, psychických blocích, uvolnění páteře, žaludečních bolestech, bolestech hlavy/ migrénách apod. Správným působením na jednotlivé reflexní plochy lze ovlivnit kondici a funkci konkrétních orgánů, ale i tvar a rozsah případných deformací či dysfunkcí.

Reflexní terapie v zásadě nemůže ublížit. Může však dojít k určitým reakcím organismu souvisejícím s odbouráním konkrétních bloků, uvolněním chronických napětí apod.

Kontraindikace jsou obdobné jako u klasické masáže, nicméně omezují se spíše na celkovou terapii. Reflexní terapie může být v omezené míře aplikována i u onkologických pacientů, těhotných žen atd. Je však nutno zvolit správný rozsah se zaměřením spíše na zklidňující způsob provádění. Pak může mít i velmi příznivé účinky na kondici klienta.

 

Dornova metoda, Breussova masáž

Dornova metoda patří mezi šetrné metody navracení obratlů a kloubů do správné pozice. Napravení je velmi jednoduché a účinné. Jelikož je páteř spojena nervy téměř s celým tělem, dochází tím i k pozitivnímu působení na další orgány. Proto se jedná o velmi komplexní metodu. Je třeba také uvést, že se s klientem nepracuje jen při vlastní terapii, ale metoda Dietera Dorna obsahuje také velmi jednoduché cviky, které klient může, či spíše by měl, provádět pravidelně i sám.

Terapeut pomáhá klientovi nalézat příčiny jeho problémů. V mnoha případech tak dochází k citelnému zlepšení stavu ještě v průběhu terapie nebo těsně po ní. V zásadě lze říci, že Dornova metoda až "zázračně" rychle srovnává různě dlouhé dolní končetiny, posuny obratlů, odstraňuje problémy s klouby, vybočení páteře atd. To vše se děje pomocí volných a přirozených pohybů ošetřovaného za pomoci terapeuta. Uvedením kloubů a obratlů do správné polohy zároveň dochází ke znovupropojení energetických drah a energie tak může opět volně proudit.

V rámci terapie je možno provést tzv. Breussovu masáž a tím prohloubit uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.

Dornova metoda je jednoduchá a efektivní možnost, jak pomoci lidem při nejrůznějších potížích. Důležitá je ovšem aktivní spolupráce klienta, který si musí být vědom své spoluodpovědnosti za svůj zdravotní stav. K dosažení trvalých výsledků je také nutné, aby každý člověk poznal a změnil své nevhodné pohybové návyky a vzorce.

 

Dornovu metodu nelze aplikovat v těchto případech:

- při nádorových onemocněních

- při zánětlivých onemocněních

- po operacích páteře a kloubů

- při onemocnění páteře (srůstání obratlů apod.)

- podmíněně během těhotenství

 

Terapie pomocí Dornovy metody probíhá zpravidla následujícím způsobem:

- změření dolních končetin a náprava té delší

- vyšetření a náprava křížokyčelního kloubu

- vyšetření a ošetření páteře

- vyšetření a ošetření klíční kosti

- vyšetření a ošetření ramenního a loketního kloubu a zápěstí

- masáž na zklidnění ošetřeného organismu - Breussova masáž

- předání cviků klientovi jako doporučení pro jeho vlastní cvičení

Datum a svátky

Dobré ráno, dnes je úterý 28.1.2020 8:49

Dnes má svátek Otýlie, zítra Zdislava